پرسوک؛زندگی بانوی دیّری و دختر آلمانی برای دیّری ها اکران شد+تصاویر

به گزارش شبکه سازمان های مردم نهاد شهرستان دیّر ؛ اکران محدود  مستند پرسوک در خانه سازمان های مردم نهاد با استقبال گسترده علاقه مندان برگزار گردید.

مستند پرسوک که روایت سفر دختری اهل کشور آلمان به بندر دیّر است که در قالب گروه فیلمبرداری با بانوی جنوبی اهل این بندر مواجه میشوند و روند ساخت مستند بصورت کلی تغییر پیدا می کند.

رضا فرهمند از مستند سازان برجسته کشوری که کارگردان مستند پرسوک است در این باره می گوید: ما برای ساخت فیلم دیگری به بندر دیر رفته بودیم و آنجا با خانمی آشنا شدیم که نسبت به دختر آلمانی همراه ما احساس مادرانه پیدا کرد و مسیر فیلم کاملا عوض شد. از آنجایی که این اتفاق در مدت دو روز افتاد، اصلا  نمی‌توانستیم به چیزی فکر کنیم و هیچ صحنه‌ای هم بازسازی نشده و همه اتفاقات واقعی است.

فرهمند با تاکید بر اینکه این دو نفر حتی نمی‌توانستند با هم ارتباط کلامی برقرار کنند، گفت: آن‌ها حتی زبان مشترک هم نداشتند و اتفاقا این مستند چگونگی این ارتباط را بررسی می‌کند و دوربین کمترین دخالت را در فیلم دارد، به جز پلانی که نیاز به ترجمه بود و از ما کمک گرفته شد.

وی با اشاره به اینکه یکی از بهترین خاطرات فیلم سازی اش در بندر دیّر رخ داده گفت : احساسات مردم و بازیگر این نقش خانم زهرا فخرایی بی نظیر است و در جای دیگری از ایران چنین حسی را سراغ ندارد.

موسا درویشی؛ کارشناس مجری این نشست نیز به بیان ویژگی های فیلم های مستند پرداخت و در ادامه نشست مخاطبان پرسش های خود را از کارگردان این مستند مطرح کردند.

مدیرعامل کانون رشد و توسعه نجیرم نیز در پایان اکران فیلم ؛ توضیحاتی در خصوص نحوه دعوت از تیم مستند ساز و دستگاه های همکار در این پروژه ارایه نمود .

در پایان این نشست از خانم زهرا فخرایی بانوی دیّری این مستند و رضا فرهمند کارگردان پرسوک تقدیر بعمل آمد.

گفتنی است این اکران به همت کانون رشد و توسعه نجیرم صورت پذیرفت.

 

جهت دانلود تیزر مستند پرسوک اینجا کلیک کنید

 

 

رضا فرهمند -کارگردان پرسوک